REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millet Haber

AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI
130
05 Aralık 2018 - 18:49

AÖF sınav sonuçları ile ilgili heyecanlı bekleyiş sona erdi. Geçtiğimiz günlerde açıköğretim sınavlarına katılan öğrenciler elde ettikleri puanları sonuçların açıklanmasının ardından öğrendi. Peki, AÖF sınav sonucu sorgulama nasıl yapılır?

24-25 Kasım tarihlerinde AÖF vize sınavlarına katılım sağlayan açıköğretim öğrencileri sınav sonuçlarını sorgulamaya başladı. Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet adresi üzerinden yapılan sorgulama işlemleri 5 Aralık’ta öğrencilerin erişimine açıldı.

Sonuçların açıklanmasının ardından yoğunluk nedeniyle sitede kısa süreli gecikmeler yaşandı. Güz dönemi ara sınav sonuçlarından istediği sonuçları alamayan öğrenciler itirazların nasıl yapılacağını araştırmaya başladı.

SINAVLARA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilerine duyurulmasında bilgi işlem yönemleri kullanılır. Öğrenciler sınav sonuçlarına ilan edilme tarihinden itibaren 3 iş günü içinde “aof.anadolu.edu.tr” adresi Öğrenci Otomasyonu bölümünden T.C. kimlik no ve şifreleri ile giriş ypaarak itiraz edebilirler. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. İtiraz sonuçları aynı sayfada yayımlanmaktadır.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Anadolu Üniversitesi tarafından yurt genelinde belirli sınav merkezlerinde birçok bölümde gerçekleştirilen AÖF sınavları, 24-25 Kasım tarihlerinde tamamlandı. Sınav sonuçlarının açıklanacağı tam tarih hakkında açıklama yapmayan Anadolu Üniversitesi, geçtiğimiz sınav dönemlerinde sonuçları 20 gün içerisinde değerlendirerek erişime açmıştı. Bu kez süreç daha erken tamamlandı ve sonuçlar 5 Aralık 2018 günü açıklandı.

AÖF SINAV SONUÇLARI İÇiN TIKLAYINIZ…

HARF NOTLARI NE ANLAMA GELİYOR?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

Örneğin, Akademik durumu Uyarı olan bir öğrencinin, daha önceki dönemden iki DD, bir DC olmak üzere üç koşullu geçer harf notuna ve bir de FF notuna sahip olduğunu varsayalım. Öğrenci koşullu geçer harf notuna sahip olduğu 3 dersi istediği zaman alabileceği gibi, FF notuna sahip olduğu dersi de istediği zaman alabilir. Burada önemli olan öğrencinin mezun olmak için genel not ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır. Öğrenci genel not ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında koşullu geçer harf notuna sahip olduğu derslerden de başarılı olmuş olacaktır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.