REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millet Haber

AYDOĞAN’DAN SÖZLEŞME TEPKİSİ

AYDOĞAN’DAN SÖZLEŞME TEPKİSİ
270
05 Aralık 2018 - 22:31

Eğitim İş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, Denizli il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılan sözleşmelerdeki maaşlar ile alakalı tepki gösterdi.

Aydoğan ; ” Milli Eğitim Müdürlüğünün Denizli İl merkezinde çalışan eğitim emekçilerinin maaş işlemleri için TC Ziraat Bankası ile yapmış olduğu sözleşme dolmak üzere. Öğretmen, idareci, yardımcı personel ve memurlardan oluşan yaklaşık 10.000 eğitim emekçisinin yeni sözleşmeleri için bankalarla çalışma yapıldığını öğrendik.

Bu süreçte, EĞİTİMİŞ olarak bu görüşmelere taraf olmak istiyoruz. Önceki yıllarda düşük tutarlarla yapılan anlaşmalar nedeniyle bankalar kollanırken, eğitim emekçileri zarara uğratılmıştır. Bu durum faklı kaygıları da gündeme getirmiştir. Anlaşma yapılan banka sözleşmeye sadık kalmamış, farklı komisyon ve sigorta kesintileri ile mağduriyetler oluşturmuştur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü imza koyup tarafı olduğu sözleşmeye sahip çıkmamıştır. Diğer illerle ve kamu kurumlarıyla karşılaştırdığımızda, Denizli İl merkezinde yapılan maaş sözleşmesinin çok komik rakamlar içerdiği gözlerden kaçmamıştır.Bu konuda bütün sendika temsilcilerinden oluşan bir komisyon ile bankalardan teklifler alınmalı ve değerlendirme şeffaf olmalıdır. Üyelerimizin ve eğitimcilerimizin haklarını koruma adına konuyu takip etmeye devam edeceğiz. ” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.