REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Millet Haber

CHP NEDEN BAŞARILI OLAMIYOR

CHP NEDEN BAŞARILI OLAMIYOR
220
09 Aralık 2018 - 12:44

Türkiye’nin ilk ve köklü partisi ünvanını bireysel menfaatten uzak,Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün belirlediği amaçlar ilkeler ve hedeflerden şaşmadan korumaya çalışan üyelerin varlığı ile yoluna devam eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’ye zarar vermek için elinden geleni yapanların belirlediği amaçları doğrultusunda yol izleyen sözde genel başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürecinden bu yana geçen 9 seçimde gerek tabanın gerek se vatandaşın sesine kulak vermemesi aynı zamanda genel merkeze demir atmış bireysel menfaatlerini ön plana koyan genel başkan yardımcıları sayesinde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerini yani 10. seçiminide kaybedecek.

Bunun en bariz örneği ; Türkiye genelinde CHP tabanının ve vatandaşın dinlenmemesidir. Sözde demokrasi , şeffaflık ve özgürlük anlayışı ile yerel seçime girmeye hazırlanan CHP’nin en büyük kusuru yıllardır demokratik şekilde uygulanan Ön Seçim ya da Temayyül yoklamasını hiçe sayarak CHP’nin son 9 seçimde zarar görmesini sağlayan MYK üyeleri ve bazı iller ilçelerde halen görevde olan yöneticilerden başkasıda değildir.

Mesela şöyle Denizli’de ki 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerine uzanalım. Denizli’de en son 7 Haziran 2016 genel seçimlerinde 15 bin civarında üyenin katılımı ile ön seçim yapılmış, akabinde belirlenen adaylar ve vatandaşlar 7 Haziran akşamına kadar vargücüyle seçmene ulaşmış Denizli’de tarih yazarak 3 vekil çıkarıp 4. vekili elinden kaçırmıştı. Kaldı ki Denizli’yi Türkiye’nin pilot illerinden olduğunu düşünürsek bu başarıda hala devam ediyor.

Şimdi gelelim 1 Kasım genel seçimlerine. CHP bu sefer ön seçim ya da temayyül yapmak yerine, mevcut adayları tekrar seçmenin değerlendirmesine sunmuş ancak bu sefer 3. sıra adayı Gülizar Biçer Karaca’nın beklenilen performansı sergilememesi üzerine 2 vekil ile yetinişti ancak bu elde edilen sonuçlarda Karaca zarar görmemiş aksine PM seçimlerin kazanarak CHP’nin kalbinde koltuk sahibi olmuştu.

Gelelim 24 Haziran 2018 seçimlerine. CHP genel merkezi yine yapacağını yaparak ön seçim ya da temayyüll uygulamayarak CHP tabanında ve Denizli’li seçmenlerin üzerinde en büyük gücü olan kişi olarak ön seçim olmaz sa ben yokum şeklinde restini çekerek aday olmayacağını açıklamış bundan fırsat bilenlere Basmacı’nın yerine PM üyesi olan Gülizar Biçer Karaca’yı getirerek, 2. sıra mevcut Milletvekili Kazım Arslan ve 3. sıra adayı Haşem Teoman Sancar’ında mcüadelesi ile 3 vekil çıkarmayı başarmıştı.

Şimdi günümüze yani 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine gelelim CHP Genel Merkezi yine MYK’da gücü olan Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nında ağırlığı ile ön seçim ve ya temayyül yoklaması yerine adayların MYK tarafından belirlenmesi kararını sağladı. Tabi öte yandan Denizli Büyükşehir Belediye başkanı adayı olması için Melike Basmacı ile görüşen Kemal Kılıçdaroğlu’nun Basmacı’dan aldığı ön seçim ya da temayyül olmazsa bende yokum yanıtı sonrası CHP genel merkezi tarafından belirlenen milletvekillerinden oluşan heyetin Denizli ilinde yaptıkları sözde aday belirleme çalışmaları ile görüştükleri 17 İlçe Başkanı, önümüzdeki seçimde Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak görmek istedikleri ismin Adnan Keskin olması ve seçimlere öyle gidilmesi yönünde görüş bildirdiler. Beş eski İl Başkanı,adayın Adnan Keskin olması yönünde görüş belirtti. İl Yönetimi de Adnan Keskin ismini verdi. Partililer ve sokaktaki vatandaş ta Adnan Keskin olmalı dedi.

Şimdi CHP’nin genel başkanına MYK sına PM sine genel başkan yardımcılarına il ilçe yöneticilerine sormak lazım . Ey CHP yöneticileri mağdem Türkiye’yi bu kadar düşünüyorsunuz, mağdem bireysel menfaatiniz yok, mağdem Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bayrağını taşımak istiyorsunuz, mağdem seçmenin menfaatleri sizin için olmazsa olmaz o zaman ne amaçla ya da hangi akla hizmet Denizli’ye ve CHP ye hiçbir faydası dokunmamış bir Gülizar Biçer Karaca’ya bırakabiliyorsunuz ? Kime hizmet ediyorunuz da belirlediğiniz milletvekillerinden oluşan heyetin yaptıkları çalışmaların sonucunu kamuoyu ile paylaşmıyorsunuz ? ve yine kime hizmet ediyorsunuz da 40 yılını CHP nin menfaati için harcamış gerçek CHP li Kazım Arslan’ın bile whatsapp mesajında belirttiği gibi Denizli’yi yakma amacındasınız ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.