Çin’de iki hastane karantinaya alındı

Çin'de iki hastane karantinaya alındı

Şanghay'da test sonuçlarının şüpheli çıkması üzerine, yetkililer harekete geçti.

Çin'de iki hastane karantinaya alındı

Şanghay'da test sonuçlarının şüpheli çıkması üzerine, yetkililer harekete geçti.

Çin'de iki hastane karantinaya alındı

Çin'in Şanghay şehrinde iki hastane, koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı.

"Global Times" gazetesinde yer alan habere göre, Fudan Üniversitesi Şanghay Kanser Merkezi ile Ciao Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne bağlı Renci Hastanesi çalışanlarında şüpheli vakaların ortaya çıkması üzerine ayakta tedavi hizmetlerine ara verildi.

TEST SONUÇLARI ŞÜPHELİ ÇIKTI
Her iki hastane binası ve çevresindeki bazı yerleşimler kordona alınırken, hastalık kontrol ve önleme ekipleri incelemelere başladı.

Renci Hastanesi'nden yapılan açıklamada, dün hastane personeline yapılan rutin nükleik asit testlerinde bir sağlık çalışanı ve bir taşeron işçinin test sonucunun "şüpheli" çıktığı belirtildi.

Çin de şüpheli vakaların ardından iki hastane karantinaya alındı #1

KARANTİNAYA ALINAN İKİ HASTANE 'GÜVENİLİR' OLARAK BİLİNİYOR
Kanser Merkezi de 20 Ocak'ta şehir merkezindeki biriminde yapılan testlerde bir şüpheli vakaya rastlandığını bildirmişti.

Her iki hastane de, Çin'in farklı bölgelerinden hastaların tedavi olmak üzere geldiği güvenilir sağlık merkezleri olarak biliniyor. Resmi istatistikler, Şanghay Kanser Merkezi'nde 2019 yılında 1 milyon 570 bin hastanın ayakta tedavi edildiğini gösteriyor.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan (NCH) yapılan açıklamaya göre, Çin ana karasında son 24 saatte 9'u yurt dışı kaynaklı 103 yeni koronavirüs vakası tespit edildi, virüs nedeniyle hayatını kaybeden olmadı.

Çin de şüpheli vakaların ardından iki hastane karantinaya alındı #2

SALGIN BİLANÇOSU
Yurt içi kaynaklı vakaların 47'si Heylongciang, 19'u Cilin, 18'i Hıbey, biri Şensi eyaletlerinde, 6 vaka Şanghay kentinde, 3 vaka ise başkent Pekin'de görüldü.

Koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'de bugüne kadar 88 bin 804 vaka tespit edildi, 4 bin 635 kişi hayatını kaybetti, 82 bin 495 kişi iyileşti.

Son vakaların, ülkenin güneyine göre daha soğuk hava koşullarının yaşandığı kuzey bölgeleri ve Rusya sınırına yakın eyaletlerde yoğunlaştığı görülüyor.

Yetkililer, ay takvimine göre, Çin yeni yılının başlangıcı olan 12 Şubat öncesinde yeniden baş gösteren salgını kontrol altına almaya çalışıyor.

Çin de şüpheli vakaların ardından iki hastane karantinaya alındı #3

'SEYAHAT ETMEYİN' UYARISI
Ülkede "Bahar Bayramı" olarak kutlanan tatil dönemi öncesinde ülke içinde seyahat edeceklere son 7 gün içinde negatif koronavirüs testi bildirme zorunluluğu getirilirken, çok sayıda eyalet yönetimi seyahat edenlere karantina tedbirleri uygulayacağını açıkladı.

Ulusal sağlık yetkilileri, vatandaşlara zorunlu olmadıkça seyahat etmemeleri uyarısında bulunuyor.

Bahar Bayramı ülkede göçmen olarak kentlerde çalışan işçilerin, taşradaki ve kırsal bölgelerdeki ailelerini ziyaret ettiği bir dönem olarak biliniyor. Bayram süresince 1,7 milyar yolculuk yapılacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Berlinale'de Altın Ayı Ödülü sahibini buldu
Berlinale'de Altın Ayı Ödülü sahibini buldu
İsrail Savunma Bakanı Gantz İran'ın nükleer tesislerini vurmaya yönelik planlarını güncellediklerini söyledi
İsrail Savunma Bakanı Gantz İran'ın nükleer tesislerini vurmaya...