Kahveciler Odası Başkan Adayı Akgeyik...

Kahveciler Odası Başkan Adayı Akgeyik soruları cevapladı

Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkan Adayı olan Muzaffer Akgeyik Millet Haber TV'de projelerini anlattı. Akgeyik Çay 5 TL olmalı dedi.

Kahveciler Odası Başkan Adayı Akgeyik soruları cevapladı

Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkan Adayı olan Muzaffer Akgeyik Millet Haber TV'de projelerini anlattı. Akgeyik Çay 5 TL olmalı dedi.

Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkan Adayı olan Muzaffer AkgeyikMillet Haber TV'de önemli açıklamalarda bulundu
Akgeyik esnafımız zor durumda, en zorlu dönemi yaşıyorlar dedi.

Ankara'da kahveci esnafı için büyük gün yaklaşıyor. Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası'nın seçimleri 23 Ocak 2022 tarihinde yapılacak. Oda başkanlığı için en güçlü adaylar mevcut başkan İsa Güven ve Balgat'ta 30 yıldır hizmet veren işletmecisi Muzaffer Mehmet  AKGEYİK öne çıkıyor.

Tüm dünyada yaşanan koronavirüs ve pandemi koşulları sadece Türkiye'yi değil, tüm insanlığı etkilemiştir. Bunun sonuçlarını da kahveciler ve esnaf odası ağır bir şekilde yaşamaktadır.

TİCARET BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİ İNCELEMEYE DAVET EDİYORUM

Muzaffer Mehmet Akgeyik Şimdi soruyorum; "Odaya resmi kayıtlı olan bu gayrimenkul ve VİP hizmet aracı yönetim kurulu kararı olmadan satılabiliyor mu ? Satıştan elde edilen para nerede, kiminle ve ne amaçla kullanılmıştır ? Gayrimenkul kime satılmıştır ? Gayrimenkul değerinden mi satılmıştır, değerinin altında satılarak muvazaalı satış mı yapılmıştır ? Bu satışlar ile kimlerin huzur hakkı ve maaşları ödenmiştir ? Kendilerine ne kadar maaş belirlemişlerdir ? Gayrimenkul Satış sözleşmesi ve faturaları kimin adına düzenlenmiştir ? Fazla fatura alınarak zimmete para geçirilmişmidir ? Yapılmayan işler için fatura kesilip hukuksuz ödeme yapılmışmıdır ? Satış yapılmadan önce, Odaya ait olan hizmet aracını kendi şahsi işlerinde kullandığının altı çizilerek, aracın sigorta, muayene, tamir ve bakım gibi ücretlerinin oda başkanı tarafından ödenmesi gerektiği belirtiliyor. Tüm bu harcamaları nereden hangi kalemle ödemiştir? Tüm bu soruları artırmak mümkün, ancak daha fazlasına gerek yok. Ben buradan Ticaret kakanlığı Müfettişlerinin Oda ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatmasını konuyla ilgili teferruatlı bir inceleme yapmasını, eğer yapmışsa yukarıda belirtilen huşuların aydınlatılmasını kamuoyu adına yüce devletimizden rica ediyorum.

Akgeyik yaptığı açıklamada esnafın en az çayı 5 TL den satması lazımki evine ekmek götürsün dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meclis, memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesaisini sürdürecek
Meclis, memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini...
Lider Trabzonspor, Sivas'ta hız kesti
Lider Trabzonspor, Sivas'ta hız kesti