Kasapoğlu’ndan gençlere "Müzekart"...

Kasapoğlu'ndan gençlere "Müzekart" müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,18-25 yaş arasındaki tüm gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri "Müzekart GNS" dağıtacaklarını açıkladı.

Kasapoğlu'ndan gençlere "Müzekart" müjdesi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,18-25 yaş arasındaki tüm gençlere müze ve ören yerlerine ücretsiz girebilecekleri "Müzekart GNS" dağıtacaklarını açıkladı.

Kasapoğlu'ndan gençlere

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin tüm şehirlerinden gençlerin kültür, sanat, spor, seyahat faaliyetlerine erişiminde fırsat eşitliği sağlamak ve gençlerin sosyalleşmelerini desteklemek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Genç Ne Sever" platformunun tanıtım toplantısına katıldı ve konuşma yaptı.
Türkiye'nin, Avrupa'nın en kalabalık, en dinamik ve en genç nüfusuna sahip ülkesi olduğunu belirten Kasapoğlu, "Genç nüfusumuz tek başına, dünyadaki 208 ülkenin 143'ünün genel nüfusundan fazla bir sayıya tekabül ediyor. Sadece nicelik olarak değil, nitelik olarak da gençlerimiz apayrı bir seviyede. Çalışkanlıklarıyla, üretkenlikleriyle, cesaretleriyle, ferasetleriyle, dünyayı anlama ve anlamlandırma biçimleriyle gençlerimiz, başka ülkelerdeki akranlarına örnek oluyor, onlara yol gösteriyorlar." ifadelerini kullandı.
Gençlere her alanda destek olmayı görev addettiklerini vurgulayan Kasapoğlu, şunları dile getirdi:
"En doğudan en batıya, en kuzeyden en güneye 17 milyon gencimizin her biriyle ayrı ayrı gurur duyuyoruz. Onların sporda, sanatta, eğitimde, teknolojide, girişimcilikte, pek çok alanda ortaya koyduğu başarılar, bizler için övünç kaynağı. Bugüne kadar gençlerimiz için üretmeyi en büyük hizmet, gençler kendilerini yarınlara hazırlarken tüm imkanlarla onlara destek olmayı en büyük görev olarak addettik. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde son 20 yılda, sosyal politikaların ön sırasına gençleri koyduk. Çünkü gençler güçlü olursa, Türkiye güçlü olur, gençler iddialı olursa, Türkiye iddialı olur. Bunu çok iyi biliyoruz. Çalışmalarımızı bu anlayışla hayata geçiriyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2022-KPSS'de sınav merkezini değiştirmek isteyenlerin başvuruları 11 ve 12 Ağustos'ta alınacak
2022-KPSS'de sınav merkezini değiştirmek isteyenlerin...
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: Diplomasimizin en önemli gündemi Türk savunma sanayinin gelişimine katkıda bulunmak
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: Diplomasimizin en önemli...